GuildPortal will be going offline (permanently) by the end of the month.
HomeForumsRaid CalendarRosterLibraryResourcesBankMail
Sign Up! Login: Password: New User? Forgot? Support
Oyuncu Basvuruları Buraya    
No shouts have been added yet.

Oyundan Haberler    
Service Updates    
MoreRSSFacebook
Schedule    
Hoş Geldiniz    

Estergon Guild
Burning Legion Server'inda, Dostuklara önem veren, hardcore sikiciligini eglenceye çevirerek istikrarini asla kaybetmeden özveri ile ilerleyen yardimsever ve disiplinli bir guilddir. 


Misyonumuz : Rakiplerimize dostlugun, insanlara nasil basarilar kazandirdigini göstermek ve Kisa zamanlarimizi verimli kullanmaktir.

Vizyonumuz
: World of Warcraft'in dünya siralamasinda liderlerle rekabet etmeyi vizyon olarak belirledik. Hedeflerimizi küçültmüyoruz. büyük ve zahmetli olan tüm hedefler bizim ilgi alanimizdir.. 

Guildimizin Adini koyarken Esinlendigimiz Estergon'nun HikayesiKanuni Sultan Süleyman'in Padisahligi döneminde ve 1543 yilinda elimize geçen Estergon Kalesi Sancakbeyli haline getirilerek Budin Beylerbeyligi'ne baglanmisti. Ancak kale, bundan yaklasik elli yil sonra Alman, Leh, Çek ve Italyanlardan olusan 80 bin kisilik bir haçli ordusu tarafindan kusatildi. Bu sirada Estergon Kalesi'nde yalnizca bes bin Türk askeri bulunuyordu. Durum gerçekten çok kötüydü ve yardim alma ihtimali de yoktu. Düsmanin teslim olma teklifi Estergon muhafizi Kara Ali Bey tarafindan kabul edilmedi. Kara Ali Bey ve yanindakiler, "Biz Rumeli gazileriyiz; kelle verir, kale vermeyiz!" diyorlardi. Bu inanci tasiyan er kisilerin savundugu kaleyi düsürmek elbette kolay olamazdi. Nitekim kusatmanin uzamasi, düsman askerlerini yöneten kumandanlari çilgina çevirdi ve askerlerini kirbaçlatmaya basladilar, Bu durumu gören Kara Ali Bey yüksek bir sesle bagirdi: - "Su mel'un kumandan yere düsürülürse, kafir askerlerinin hepsi geri dönecektir. Kim onu vurursa, kendisine diledigi verilecektir!" Bunun üzerine Osman isimli bir yigit "Ya Allah" diyerek tetigi çekti ve düsman kumandanini yere serdi. Ancak ne var ki bu arada kale kumandani Kara Ali Bey de sehid oldu. O'nun yerine kumandayi, o sirada kalede bulunan Anadolu Beylerbeyi Lala Mehmed Pasa aldi. Ancak, kalede kitlik ve susuzluk basladigi için yapilacak fazla bir sey yoktu. Kalede bulunan tarihçi Peçevi Ibrahim Efendi durumu söyle özetliyordu: - "Saniç etrafinda hararetinin siddetinden islak mermerleri yalayan ve bir damla su için can veren elsiz - ayaksiz yaralilarin inlemeleri yürekleri sizlatiyordu." Içerdeki durum gerçekten elem vericiydi. Bu arada Yeniçeri askerinin ayaklanmasi herseyi alt - üst etti. Artik teslim olmaktan baska çare yoktu. Aralarinda, Anadolu Beylerbeyi Lala Mehmed Pasa'nin da bulundugu esirler Tuna nehrindeki gemilere bindirilerek Visegrad'a götürüldüler. Estergon Kalesi'nin elden çikmasi ve orada verilen sehidler bütün milleti yürekten yaraladi ve iste, nesilden nesile söylene gelen Estergon türküsü o günlerin hatirasini hâlâ canli tutuyor: 
Estergon Kalesi subasi durak
 Kemirir içimi bir sinsi firak
 Gönül yâr pesinde yâr ondan irak
 Akma Tuna akma ben bir dertliyim
 Yâr pesinde kosar kara bahtliyim
 Estergon Kalesi subasi hisar
 Baykuslar çagirisir, bülbüller susar
 Kâfir bayragini burcuna asar
 Akma Tuna akma ben bir dertliyim
 Bu atesle yanar kara bahtliyim
 Estergon Kalesi subasi kale
 Göklere ser çekmis burçlari hele
 Biz böyle kaleyi vermezdik ele
 Akma Tuna akma ben bir dertliyim
 Estergon'u vermis kara bahtliyim.
 Evet... "Kara bahtlilar" Estergon'u gözyaslari içinde düsmana vermislerdi ama onu geri almaya da ahd etmislerdi. Basvezirlik ve kumandanlik görevine tayin edilen Lala Mehmed Pasa, kalenin elden çikisindan on yil sonra bu defa fetih için Estergon önlerindeydi. 29 Agustos 1605 yili günü baslayan kusatma bir ay sürdü ve kale 29 Eylül ele geçirildi. Artik yaralar sarilmis, kaybedilen dosta kavusulmustu. Estergon Kalesi bundan sonra 78 yil daha Osmanli hudut boylarinin müdafaasini yapan bir mücahid gibi görev yapti. Kale, üstümüzde kara bulutlarin dolasmaya basladigi günlerde, 1683 yilinda içimizde silinmez hatiralar birakarak elimizden çikti ve bizleri boynu bükük birakti. Onun için biz hâlâ o türküyü söylüyor, Estergon'u unutmuyoruz, unutamiyoruz:

 Estergon Kalesi subasi durak
 Kemirir içimi bir sinsi firak
 Gönül yâr pesinde yâr ondan irak
 Akma Tuna akma ben bir dertliyim
 Yâr pesinde kosar kara bahtliyim...
 

Guild News    
Other Guild News
ArchivesRSS

Guildimizin FACEBOOK SİTESİ Faliyete Geçmiştir.

Kabakuvvet, Nov 24, 11 1:05 PM.
 fAcebook sayfamızı Ziyaret etmeyi unutmayın TIKLA

Web Sitemiz Açılmıştır !!

Kabakuvvet, Nov 23, 11 3:49 PM.
23 . 11 . 2011 
Gecesi Yayın hayatına başlamıştır. Guildimize Hayırlı olsun.
Online Now    
There are   members online.
Bulundugumuz Realm    
Burning Legion (PvP)
Medium
Resimlerimiz    
The gallery has no images yet.
Voice Chat    
No voice server has been configured yet.
Oyuncu Alımı    
Death KnightsAcık
DruidsAcık
HuntersAcık
MagesAcık
PaladinsAcık
PriestsAcık
RoguesAcık
ShamanAcık
WarlocksAcık
WarriorsAcık
Advertisement    
So-and-so has logged on!
%title%
%message%